AKTUALNOŚCI

3. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy - Festiwal „do słuchania”

poniedziałek, 16 czerwca 2014

Dwanaście polskich filmów fabularnych powalczy o nagrodę Grand Prix Komeda - Muzyka Polskiego Filmu. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas III Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy który odbędzie się od 21 do 28 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach imprezy zaplanowano spotkania m.in. z Janem Kantym Pawluśkiewiczem Mikołajem Trzaską Robertem Więckiewiczem panel dyskusyjny dotyczący muzyki w filmie koncerty (m.in.: Michała Urbaniaka) pasmo muzycznych dokumentów i warsztaty filmowe.

3. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy. Grand Prix Komeda Muzyka Polskiego Filmu odbędzie się w dniach 21-28 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Do konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym stanie dwanaście obrazów które swoją premierę kinową miały w minionym roku. Oceniać je będzie pięcioosobowe jury w składzie: kompozytor Zygmunt Konieczny muzyk jazzowy Michał Urbaniak dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński muzyk i publicysta Andrzej 'Idon' Wojciechowski oraz pasierb a zarazem spadkobierca spuścizny artystycznej Krzysztofa Komedy - Tomasz Lach.

Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie Grand Prix Komeda - Muzyka Polskiego Filmu 2014 nastąpi ostatniego dnia festiwalu - 28 czerwca na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Wtedy też odbędzie się jazzowy koncert Michała Urbaniaka wraz z zespołem - będzie to projekt 'Komedol'. Koncerty to zresztą mocny akcent ostrowskiego festiwalu filmowego. Podczas trzeciej edycji publiczność usłyszy nie tylko wspomnianego Michała Urbaniaka ale też i Mikołaja Trzaskę z zespołem oraz Adama Niedzielina którzy w zeszłym roku ex equo zwyciężyli w konkursie (Trzaska za 'Różę' a Niedzielin z Bartoszem Tomaszkiem za 'Heńka').

Po koncertach odbywać się będą spotkania z muzykami a całość zwieńczy zaplanowany na ostatni dzień festiwalu panel dyskusyjny z udziałem członków jury - 'Jak się słucha polskiego filmu'.

W ramach festiwalu do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie także szereg gości związanych z wyświetlanymi w trakcie imprezy filmami. Wśród nich m.in. Jan Kanty Pawluśkiewicz. Kompozytor zaprezentuje na specjalnej wystawie swoje obrazy a spotkanie z nim zwieńczy projekcję filmu 'Papusza'.

Z kolei gościem specjalnym innego z konkursowych tytułów - 'Wałęsa. Człowiek z nadziei' będzie odtwórca tytułowej roli Robert Więckiewicz.

W ramach pokazu pozakonkursowego festiwalowa publiczność obejrzy film 'Jaskółka' w którym główną rolę gra aktorka z Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Kustusz. W spotkaniu z widzami towarzyszyć jej będzie reżyser obrazu Bartosz Warwas.

W paśmie pozakonkursowym wyświetlone będą też dokumenty muzyczne - m.in. 'Miłość' Filipa Dzierżawskiego oraz amerykański '20 Feet from Stardom'.

W trakcie całej imprezy nie zabraknie także mocnych akcentów poświęconych patronowi festiwalu Krzysztofowi Komedzie Trzcińskiemu. Będzie to m.in. filmowe pasmo - 'Komeda pod gwiazdami' czyli wyświetlane wieczorem w plenerze na ostrowskim rynku filmy z muzyką Komedy oraz specjalny spacer 'Ostrowskim szlakiem Komedy'.

Ostrów Wielkopolski to bowiem 'miasto Komedy'. To tutaj Krzysztof Trzciński ukończył szkołę średnią tutaj wraz z rodzicami i siostrą przez kilka lat mieszkał tu założył swój pierwszy zespół muzyczny tu odkryty został jego talent jazzowy. Jak to powiedział podczas pierwszej edycji festiwalu pasierb Komedy Tomasz Lach - 'tutaj w Ostrowie są korzenie Krzysztofa'.

3. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy. Grand Prix Komeda Muzyka Polskiego Filmu odbędzie się w dniach 21-28 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

3. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy

FILMY KONKURSOWE:

1. Być jak Kazimierz Deyna - reż. Anna Wieczur-Bluszcz muz. Łukasz Matuszyk
2. Chce się żyć - reż. Maciej Pieprzyca muz. Bartosz Chajdecki
3. Drogówka - reż. Wojciech Smarzowski muz. Mikołaj Trzaska
4. Dziewczyna z szafy - reż. Bodo Kox muz. Joanna Halszka-Sokołowska Filip Zawada
5. Imagine - reż. Andrzej Jakimowski muz. Tomasz Gąssowski
6. Mój biegun- reż. Marcin Głowacki muz. Mateusz Pospieszalski
7. Papusza - reż. Joanna Kos-Krauze Krzysztof Krauze muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz
8. Płynące wieżowce - reż. Tomasz Wasilewski muz. Bartek Schmidt - Baasch
9. W imię - reż. Małgorzata Szumowska Adam Walicki
10. W ukryciu - reż. Jan Kidawa-Błoński muz. Antoni Komasa-Łazarkiewicz
11. Wałęsa. Człowiek z nadziei - reż. Andrzej Wajda muz. Paweł Mykietyn
12. Wszystkie kobiety Mateusza - reż. Artur Więcek 'Baron' muz. Leszek Możdżer

/dat/aktualnosci/000000/000000132/images/5e790f972f68bda.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ