AKTUALNOŚCI

Kumka Olik – „Yoko Eno”

wtorek, 17 czerwca 2014

17 czerwca ukazała się czwarta płyta zespołu Kumka Olik. Album pod tytułem 'Yoko Eno' zawiera jedenaście premierowych piosenek - w tym tytułowy singiel. Określeniem które przyświecało powstaniu tego albumu jest dojrzałość.

Nagrania na nowym wydawnictwie poznańsko-mogileńskiego składu jak również identyfikacja wizualna (pierwszy teledysk i okładka) zostały w całości wymyślone i zrealizowane przez sam zespół.

Kumka Olik

Na przestrzeni sześciu lat muzyka Kumka Olik ewoluowała - od młodzieńczego gitarowego debiutu po aktualny wysmakowany nie stroniący od eksperymentów pop. Na nowej płycie proste piosenki obudowanę są aranżacjami czerpiącymi garściami z muzyki elektronicznej i folkowej jak również mocno zróżnicowane instrumentarium. O pełnej dojrzałości zespołu najpełniej świadczą teksty.

Wśród gości na płycie znaleźli się: Vienio (Molesta) w utworze 'Dziwię się' Ola Bilińska (Muzyka Końca lata Babadag) w 'Dobrze różnimy się' i 'W pokoju z widokiem na wojnę'.

Swój udział zaznaczył również Czesław Mozill - chórki w '(pożycz mi) Sto lat'. Mixem i masteringiem zajął się Tomasz Bonarowski do spółki z zespołem.

Yoko Eno

Tracklista:

1. YOKO ENO
2.W POKOJU Z WIDOKIEM NA WOJNĘ
3.ZARAZ KOŃCZĄ SIĘ WAKACJE FEAT. OLA BILIŃSKA
4.PO JEDNYM
5.DZIWIE SIĘ FEAT. VIENIO
6.DOBRZE RÓŻNIMY SIĘ FEAT. OLA BILIŃSKA
7.POŻYCZ MI) STO LAT FEAT. CZESŁAW MOZIL
8.ROZCZAROWANY OŁÓWEK
9.POZWÓL SOBIE NA REWOLUCJE
10.WCC
11.WIZYTÓWKI Z WAKACJI

/dat/aktualnosci/000000/000000133/images/fc2ef8b1488b483.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ