AKTUALNOŚCI

III Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy zakończony

środa, 2 lipca 2014

Muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu Papusza' zdobyła nagrodę Grand Prix Komeda - Muzyka Polskiego Filmu. Konkurs został rozstrzygnięty na zakończenie III Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim.

Rozstrzygnięcie konkursu i zarazem zakończenie festiwalu odbyło się w sobotę 28 czerwca. W konkursowe szranki stanęła muzyka do 12 ubiegłorocznych filmów fabularnych. Oceniało ją pięcioosobowe jury w składzie: przewodniczący jury - spadkobierca spuścizny artystycznej Krzysztofa Komedy - Tomasz Lach kompozytor Zygmunt Konieczny artysta jazzowy Michał Urbaniak dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński oraz muzyk Andrzej Idon' Wojciechowski. Ich decyzją statuetka i nagroda finansowa konkursu Grand Prix Komeda-Muzyka Polskiego Filmu powędrowała do Jana Kantego Pawluśkiewicza autora muzyki do filmu Papusza' w reż. Joanny Kos-Krauze i Krzysztof Krauze wyróżnienie specjalne natomiast przypadło Tomaszowi Gąssowskiemu za muzykę do filmu Imagine' w reż. Andrzeja Jakimowskiego.

- Bardzo cieszę się z tej nagrody - nie ukrywał po festiwalu Jan Kanty Pawluśkiewicz. - Muzyka w filmie jest elementem dość istotnym czasem bardziej czasem mniej ale dopełnia film i w moim odczuciu nadaje mu większą głębię ostrości - dodawał Kanty Pawluśkiewicz.

Jan Kanty Pawluśkieiwcz Michał Urbaniak

Po ogłoszeniu werdyktu na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury organizatora festiwalu wystąpił Michał Urbaniak z zespołem który przyjechał ze specjalnym projektem dotyczącym patrona festiwalu - Komedol'.

III Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy. Grand Prix Komeda Muzyka trwał od 21 do 28 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Publiczność zobaczyła konkursowe obrazy które swoją premierę miały w minionym roku. Przez festiwalowy tydzień odbywały się m.in. koncerty: wspomnianego już Michała Urbaniaka ale też i Mikołaja Trzaski z zespołem oraz Adama Niedzielina z zespołem Kreszendo którzy to w minionym roku zdobyli nagrodę w ostrowskim konkursie. Były też spotkania z gośćmi m.in. z: Janem Kantym Pawluśkiewiczem który otwierał tu swoją wystawę aktorem Robertem Więckiewiczem reżyserem filmu Jaskółka' Bartoszem Warwasem i grającą w Jaskółce' główną rolę a wywodzącą się z Ostrowa Ewą Kustusz.

Oprócz projekcji konkursowych zaplanowano też filmy do których muzykę napisał patron festiwalu - związany w latach młodości z Ostrowem Wielkopolskim Krzysztof Komeda. Ostrów Wielkopolski to 'miasto Komedy'. To tutaj Krzysztof Trzciński ukończył szkołę średnią tutaj przez kilka lat mieszkał tu grał w zespole i tu odkryty został jego talent jazzowy.

III Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy. Grand Prix Komeda Muzyka został zorganizowany przez Ostrowskie Centrum Kultury przy wsparciu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego; wsparło go też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/dat/aktualnosci/000000/000000135/images/b3ae11adc0a22ef.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ