AKTUALNOŚCI

Rusza konkurs II edycji Festiwalu Screen and Sound! - Let''s see the music

piątek, 11 lipca 2014

Pokaż jak widzisz muzykę!

W maju rozpoczął się pierwszy etap II edycji Festiwalu Screen and Sound! Let`s see the music. - międzynarodowy otwarty konkurs na wizualizację filmową utworów muzycznych. Na stronie www.sreenandsound.pl wszyscy twórcy mogą zarejestrować swój udział w konkursie oraz pobierać kompozycje które stanowią kanwę tegorocznego konkursu.

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział ponad 150 filmowców z całego świata. Dla organizatora Festiwalu - Fundacji Bielecki Art. udział twórców z różnych części globu i międzynarodowy charakter konkursu stanowi istotną część idei projektu. Zaangażowanie osób spoza polskiego kręgu kulturowego ma bowiem znaczący wpływ na różnorodność prac - dzięki nim wśród dzieł mają szansę pojawić się filmy prezentujące różnorodne 'widzenie' muzyki. To w jaki sposób zinterpretują utwory polskich kompozytorów uczestnicy konkursu będzie stanowiło interesującą platformę wymiany spojrzeń na kulturę i sztukę.

Kolejna edycja festiwalu stawia przed twórcami nowe wyzwania. Wśród utworów do których należy przygotować swoje filmy dominują dzieła kompozytorów związanych z obrazami filmowymi. Co ważne: część zaproszonych do współpracy autorów muzyki sama - po zapoznaniu się z regułami konkursu - zdecydowała które z utworów ze swego dorobku zostaną włączone do projektu.
Przed twórcami nie lada wyzwania - zmierzenie się z kompozycjami muzyków którzy znakomicie odnajdują się w muzyce filmowej!Organizatorzy zadbali o różnorodne propozycje muzyczne inne pod względem gatunku nastroju czy instrumentarium.
Twórcy filmowi mogą wybierać wśród kompozycji:
Janusz Bielecki - Symfonia Zmysłów
Adrian Konarski - Sailing
Abel Korzeniowski - Song For Little Sparrow
Michał Lorenc - Lot
Piotr Moss - Drzewo z krukami.
Adam Sztaba - Nas Troje

Prace można przesyłać do 15 sierpnia 2014 roku finał konkursu odbędzie się w październiku a walczyć można o nagrody finansowe których pula wyniesie 40000 zł. Nowa edycja festiwalu przewiduje zmiany regulaminowe: filmy będą podzielone na trzy kategorie: animacja i film oraz Super Kreator dodatkowo odbędzie się konkurs dla widzów którzy ocenią filmy w Internecie.

W Jury konkursu zasiądą wybitni specjaliści cieszący się międzynarodowym uznaniem: Zygmunt Konieczny ceniony kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Marcin Koszałka operator i reżyser filmowy Jerzy Kucia profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Mikołaj Valencia specjalista efektów wizualnych.

Unikalna formuła i międzynarodowy charakter festiwalu sprawiają że projekt Fundacji Bielecki Art Screen & Sound Fest. - Let''s see the music pretenduje do tego by stać się jednym z ważniejszych wydarzeń muzyczno-filmowych w kraju i za granicą.

Screen&Sound Fest. 2014

/dat/aktualnosci/000000/000000137/images/642f998e3227aa7.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ