AKTUALNOŚCI

Mama Selita „Materialiści” – posłuchaj przed premierą!

piątek, 3 października 2014

Mama Selita to formacja znana z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Grupa łączy melodyjne riffy hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową rockową muzykę która nie daje się łatwo zaszufladkować.

Po wydaniu bardzo dobrze przyjętego albumu '321...! ' ( produkcja Marcin Bors) promowanego przez utwór 'Brudne Bomby' zespół zarejestrował kolejne wydawnictwo które ukaże się na rynku 6 października 2014 nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Utwory zapowiadające płytę 'Materialiści' to: 'Godzilove' 'Na pół' oraz 'Maratończyk'.

Nowy album jest bardziej surowy oraz mocniejszy lirycznie i muzycznie niż debiutancki krążek '321...!'. Został charakterny groove jednak muzyka grupy stała się impulsywna i emocjonalna co znalazło swoje odbicie w tekstach. Dużo w nowej Selicie wkładania palca w rany zadawania niewygodnych pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Mama Selita

Cała płyta jest utrzymana w brudnym garażowym stylu. Tak ją nagrywaliśmy. Sam sposób realizacji jaki przyjęliśmy czyli zamknięcie się w starej stodole i granie na setki wymusiło takie a nie inne brzmienie.

Płyta jest intensywna rockowa zadziorna.. zaskakująca dla tych którzy odbierali nas przez pryzmat pierwszej płyty i klimatów rageowo - redhotowych. To jest dla nas zdecydowany krok naprzód jeśli chodzi o poszukiwanie własnych rozwiązań - mówią o nowym materiale Mama Selita.

Za produkcję muzyczną płyty 'Materialiści' odpowiedzialny jest Olo Mothashipp znany z nagrań Mariki i Vavamuffin.

Od 1 października cały album można odsłuchać przedpremierowo:
http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/mama-selita-materialisci-posluchaj-plyty-przed-premiera204939345

Mama Selita

Płytę można nabyć w przedsprzedaży na stronach wytwórni muzycznej MTJ Empik.com oraz iTunes.com a oficjalna premiera albumu już w poniedziałek 6 października!

Grupa ma za sobą kilkaset koncertów w Polsce w tym na festiwalu Woodstock i warszawskich Ursynaliach a także na imprezach takich jak PKO London Live na Wembley Arena Rock for People w Hradec Kralove Zero Gravity w szwajcarskim Laax i Hanna Hanna Art Festival na Słowacji. Ponadto zespół wygrał polską edycję konkursu Hard Rock Rising dotarł do półfinału programu Must Be The Music oraz wystąpił na gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki.

 

Zespół Mama Selita tworzą:
Herbert Makuch - bas
Grzegorz Stańczyk - gitara
Igor Seider - wokal
Mikołaj Stefański - perkusja

Media o zespole:
'...nowoczesny miejski repertuar z dobrze rozgrzaną sekcją rytmiczną i pazurem w wersach oraz riffach.' Przekrój (NR 9 (3478) / 27 LUTEGO 2012)
'Granie Mama Selity ma w sobie naturalną lekkość angażuje słuchacza dynamiką (narastanie napięcia przed wybuchem w refrenie) znakomicie brzmi (dopieszczał Marcin Bors) ale było warto.' Uważam Rze 12 (59) 2012
'Mama Selita - elektryzujący publiczność nietypowymi kombinacjami zespół okrzyknięty nadzieją polskiej muzyki.' Onet
'Mama Selita od kilku lat jest stałym bywalcem warszawskich klubów gdzie rozkręca świetne imprezy. Nic dziwnego bo z takim wyczuciem stylu z takim groovem nie gra w Polsce chyba nikt.' Życie Warszawy 8.07.2013

/dat/aktualnosci/000000/000000143/images/f550bfea31c2da5.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ