AKTUALNOŚCI

Tomasz Raczek debiutuje na rynku muzycznym

czwartek, 30 października 2014

Płyta Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. W sprzedaży od 3 listopada.

Kompilacja szesnastu utworów Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje jest przedstawieniem kompleksowego podejścia do tematu hitów w obrazach kinowych. Jak mówi Tomasz Raczek autor wyboru: Piosenki umieszcza się w filmach po to byśmy je nucili i za ich sprawą wracali do tych filmów albo wybierali się na nie do kina. Ale nucić to jedno a zdawać sobie sprawę z tego co słyszymy i rozumieć dlaczego nam się to podoba to drugie. I tu zaczyna się Sztuka Słuchania Filmów. A właściwie sztuka wsłuchiwania się w filmy i poznawania ich niejako od spodu poprzez dźwięki. Za pomocą tej płyty chcę namówić kinomanów na pełne uwagi i chęci zrozumienia źródeł sukcesu wsłuchanie się w kilkanaście wielkich przebojów dużego i małego ekranu. Będą to piosenki z różnych stron świata w różnych językach: po angielsku niemiecku francusku hiszpańsku polsku a nawet w hindi urdu i punjabi. Bo kino jest wszędzie. I tylko tak można do niego podchodzić: dając równe prawa każdemu filmowi niezależnie od tego z której strony świata pochodzi.

Tomesz Raczek Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje

Autor dołożył starań aby przełamać fałszywy stereotyp że historia kina to historia Hollywoodu; że wszystko co ważne dobre i godne zapamiętania w dziedzinie filmu pochodzi z Ameryki. Dlatego sięgnął nie tylko do nagradzanych Oscarami standardów ale także do hitów kina z całego świata. Na płycie znalazły się piosenki które mają swoją historię dającą się odczytywać równolegle z filmem. Obok takich wykonawców jak Ella Fitzgerald (z piosenką Manhattan z serialu Tylko Manhattan) Julie Cruise (Falling z serialu Twin Peaks) czy Santa Esmeralda (Don''t Let Me Be Missunderstood z Kill Bill vol.1) usłyszymy także przepiękną kompozycję Nim wstanie dzień (z obrazu Prawo i pięść) w wykonaniu Edmunda Fettinga oraz nieustannie zachwycającą swoim wszechstronnym talentem Irenę Kwiatkowską w piosence Roztańczone nogi z filmu Hallo Szpicbródka!

Atutem płyty Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje jest to że Tomasz Raczek dla wszystkich koneserów kina przygotował także teksty przedstawiające ciekawe mało znane historie przebojów i filmów z których pochodzą.

Wydawcą płyty jest Wytwórnia Muzyczna MTJ która w swoim muzycznym portfolio posiada zarówno artystów legendarnych jak i debiutantów poruszających się w bardzo różnej stylistyce muzycznej - od piosenki literackiej przez rock i pop po twórczość dla dzieci. Płyta ukaże się 3 listopada br.

Patronat nad płytą objęli: Kino Polska Kino Polska Muzyka FilmBox RMF Classic Gala Polska The Times Helios oraz Kino Konesera.

Tomesz Raczek Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje

***
Tracklista:

1. R. Rahman - Jai Ho / 'Slumdog. Milioner z ulicy'
2. Bobby Vinton - Blue Velvet / 'Blue Velvet'
3. Caetano Veloso & Lila Downs - Burn It Blue / 'Frida'
4. Cher - The Shoop Shoop Song / 'Syreny'
5. Doris Day - Whatever Will Be Will Be / 'Człowiek który wiedział za dużo'
6. Edmund Fetting - Nim wstanie dzień / 'Prawo i pięść'
7. Ella Fitzgerald - Manhattan / 'Tylko Manhattan'
8. Gene Kelly - Singing in the Rain / 'Deszczowa piosenka'
9. Irena Kwiatkowska - Roztańczone nogi / 'Hallo Szpicbródka'
10. Sława Przybylska - Pamiętasz była jesień / 'Pożegnania'
11. Grażyna Łobaszewska - Magiczne ognie tej jesieni / 'Magiczne ognie'
12. Jevetta Steele - Calling You / 'Bagdad Cafe'
13. Julee Cruise - Falling / 'Miasteczko Twin Peaks'
14. Magali Noël - Le Rififi / 'Le Rififi'
15. Pola Negri - Tango Notturno / 'Tango Notturno'
16. Santa Esmeralda - Don''t Let Me Be Misunderstood / 'Kill Bill vol. 1

/dat/aktualnosci/000000/000000164/images/d3a06c015249b67.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ