AKTUALNOŚCI

COMA 27, 28 listopada 2014 Warszawa, Klub Stodoła

poniedziałek, 24 listopada 2014

COMA

27 i 28 listopada na deskach sceny Stodoły po raz kolejny wystąpi COMA! Klub będzie miał przyjemność gościć zespół którego płyty sprzedają się w imponujących ilościach a każdy z koncertów jest wielkim wydarzeniem!

COMA powstała w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka jednak skład zespołu ustabilizował się dopiero po wielu miesiącach. Jesienią 2003 roku kapela podpisała kontrakt płytowy i rozpoczęła nagrywanie materiału na debiutancki album- Pierwsze wyjście z mroku. Jeszcze przed pojawieniem się płyty w sprzedaży Coma zyskała sporą popularność a to za sprawą występów u boku Kazika T-love czy Sweet Noise. Wydany w maju 204 roku krążek Pierwsze wyjście z mroku przyniósł grupie wiele nagród w tym Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock. Kolejne dwa Fryderyki Coma otrzymała w 2007 roku - za Zespół Roku oraz ich drugi album Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków który już po tygodniu od pojawienia się na sklepowych półkach wskoczył na I miejsce listy OLISu. Grupa w tym samym roku została wyróżniona na Przystanku Woodstock i otrzymała od publiczności Złotego Bączka.

Wydana w 2008 roku trzecia płyta pt. Hipertrofia w dniu premiery pokryła się platyną. Krążek to przykład rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia. W tym wypadku jest to życie ludzkie jako szeroko pojęta wola istnienia - od poczęcia aż do śmierci.

W roku 2013 muzycy z grupy COMA podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple Skunk Anansie Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem Don''t set your dogs on me którego premiera odbyła się w lutym 2013. W ramach promocji najnowszego albumu zespół COMA wystąpił na dwóch koncertach poza granicami Polski - w Londynie oraz Manchesterze.

COMA już 27 i 28 listopada na żywo w klubie Stodoła!

Bilety dostępne są w TicketClub Batorego (ul. Batorego 10 kasa Klubu Stodoła) oraz na stronach: www.stodola.pl www.ebilet.pl www.eventim.pl www.ticketpro.pl

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ