AKTUALNOŚCI

23. Dni Częstochowy

wtorek, 18 sierpnia 2015

23. Dni Częstochowy

W sierpniu, tradycyjnie, częstochowianie i goście będą bawić się na dorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie Dawid Kwiatkowski. wśród atrakcji będą także: zjazd zabytkowych samochodów, festiwal kolorów, zabawy z energią i wiele innych. Zapraszamy w dniach 27-29 sierpnia.

Dni Częstochowy nie tylko mieszkańcom miasta od lat kojarzą się przede wszystkim z przyciągającymi tłumy publiczności koncertami gwiazd. Tym razem od miesięcy czekają na nie przede wszystkim fani Dawida Kwiatkowskiego. Popularny wokalista będzie główną gwiazdą tegorocznego święta Częstochowy. 29 sierpnia wystąpi na Placu Biegańskiego. Tego dnia na scenie amfiteatru zaśpiewają także Hania Hołek, Patryk Kumór oraz Saszan.

Inne brzmienia usłyszymy w Filharmonii Częstochowskiej. Tu, 28 sierpnia, odbędzie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu wokalistki Moniki Szczot, pianisty Konrada Mastyło i Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Podczas koncertu zostaną wręczone nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury oraz statuetki Mecenasa Kultury. Muzyka filmowa w wykonaniu solistów i Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka wybrzmi również w plenerze, na Placu Biegańskiego 30 sierpnia.

Inauguracja 23. Dni Częstochowy przypada 26 sierpnia, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. 28 sierpnia odbędzie się Dzień Otwarty w Parku Miniatur Sakralnych Złota Góra. W programie m.in: zwiedzanie Parku Miniatur, katakumb, prezentacja najwyższej na świecie figury Papieża Św. Jana Pawła II, konkursy z nagrodami dla dzieci.

Mnóstwo atrakcji zapewni publiczności 23. Dni Częstochowy Automobilklub Częstochowski. 29 sierpnia, przy Hali Sportowej przy ul. Żużlowej, zorganizuje XXX Częstochowski Rajd Pojazdów Zabytkowych - Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. W programie znajdą się próby sportowe na parkingach przy hali sportowej. Rajd dotrze także w Al.NMP przed budynek IVV L.O. im.H.Sienkiewicza, gdzie zaplanowano Konkurs Elegancji na najładniejszy pojazd i strój załogi. Z kolei na Rynku Wieluńskim odbędzie się dobrze znany częstochowianom Jurajski Jarmark Staroci.

30 sierpnia na Placu Biegańskiego, o godzinie 13.00, rozpocznie się Festyn miejski "Dni Inteligentnej Energii". Przystanie tu Autobus Energetyczny - mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu oraz radiowóz Straży Miejskiej o napędzie elektrycznym. Będzie pokaz eksperymentów z wykorzystaniem m.in. suchego lodu i energorower - urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą roweru. Z myślą o najmłodszych i ich rodzicach powstanie Miasteczko edukacyjne "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". W programie Dni Inteligentnej energii znajda się też pokazy doświadczeń laboratoryjnych Politechniki Częstochowskiej; gry, zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży; prezentacja atrap pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych oraz solarów. Będzie tu także kawiarenka energetyczna oraz saturator Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.

W ramach Dni Częstochowy, w dzielnicy Lisiniec, planowana jest częstochowska edycja ogólnopolskiego Festiwalu Kolorów. 29 sierpnia w tej części miasta organizatorzy imprezy gwarantują mnóstwo kolorowej energii, dobrą muzykę, darmowe przytulanie i wiele innych atrakcji.

Dodatkowym walorem tegorocznego święta miasta będą wydarzenia dla fanów motoryzacji, propagujące bezpieczeństwo na drogach. W Alei Marszałkowskiej - korytarzu północnym (Osiedle Północ przy Lesie Aniołowskim) odbędzie się Festyn Motoryzacyjny "Razem Bezpiecznie" 2015 (start godz. 16.00). W programie: wyścig samochodowy na 1/4 mili o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy oraz szereg działań profilaktycznych w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

23. Dni Częstochowy

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ