AKTUALNOŚCI

Biografia Kazika już w księgarniach

środa, 7 października 2015

7 października, nakładem wydawnictwa Kosmos Kosmos, ukazała się biografia Kazika Staszewskiego pt. "Idę tam, gdzie idę".

Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniając go raz na zawsze.

W autobiografii „Idę tam  gdzie idę” Kazik Staszewski daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury. Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o kulisach branży muzycznej, używkach i pustce. Wszystko co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru.

Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL'owskiej Warszawy. Eksplozja punk rocka. Stan Wojenny oczami Świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy.

Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równocześnie traktująca o doświadczeniu kilku generacji równie uniwersalnie, jak jego piosenki.

Współautorem książki jest Rafał Księżyk, krytyk muzyczny, redaktor naczelny miesięcznika "Playboy". Jest również współautorem bestsellerowych autobiografii muzyków: "Desperado" Tomasza Stańki (2010), "Kryzys w Babilonie" Roberta Brylewskiego (2012), "AD/HD" Tymona Tymańskiego (2013) oraz autorem eseju "23 cięcia dla Williama S. Burroughsa" (2013)

Kino Polska Muzyka patronuje wydawnictwu.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ