AKTUALNOŚCI

Styczeń w Kino Polska Muzyka

środa, 30 grudnia 2015

Kino Polska Muzyka rozpocznie Nowy Rok muzycznym podsumowaniem 2015 i prognozami na 2016. W styczniu na widzów stacji czeka także premierowy koncert Urszuli „Biała Droga Live Przystanek Woodstock 2015” oraz solidna porcja największych polskich przebojów w karnawałowym rytmie.

Kogo będziemy słuchać w 2016 r.? Którzy z artystów będą brylować na szczytach list przebojów? W noworoczny poranek  Kino Polska Muzyka zaprezentuje subiektywny przegląd polskiej sceny muzycznej pod kątem najbardziej obiecujących wokalistów i zespołów („12 najbardziej obiecujących artystów 2016”, godz. 11:00). O 17:00 stacja pokaże natomiast podsumowanie zeszłorocznych dokonań rodzimych twórców. W rankingu „40 największych hitów 2015 r.” zobaczymy piosenki, które zwyciężyły w plebiscycie publiczności. Nie zabraknie również miejsca dla noworocznych pozdrowień. Od godz. 14:00 do 17:00 w specjalnym bloku stacja pokaże życzenia przesłane przez widzów.

Kino Polska Muzyka przygotowała specjalną ramówkę także na 6 stycznia. W Święto Trzech Króli na ekranach zagości prawdziwy orszak królów... polskiej muzyki. W programie „Poczet królów polskiej muzyki” stacja zaprezentuje utwory największych polskich piosenkarzy. Miłośnicy lat 80. i 90. ucieszy natomiast całodniowy maraton muzyki ostatnich dwóch dekad XX w. (lata 80.od 10:00, lata 90. od 15:00).

W styczniu Kino Polska Muzyka rozpocznie cykl koncertów nagranych na Przystanku Woodstock w ramach tzw. Akademii Sztuk Przepięknych. To nocne koncerty wyróżnia niezwykły klimat i doskonała jakość obrazu i dźwięku. Pierwszym z tych koncertów, który zobaczymy na antenie Kino Polska Muzyka będzie „Biała Droga Live” Urszuli. Wokalistka w doskonałej formie zaśpiewała swoje największe utwory z prawdziwym rockowym pazurem. Telewizyjna premiera tego koncertu tylko w Kino Polska Muzyka 14 stycznia o. 22:00 i 30 stycznia o18:00.

Na antenie Kino Polska Muzyka zagości także drugie wielkie wydarzenie organizowane przez Jurka Owsiaka – 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nad którym telewizja objęła patronat. W weekend 8-10 stycznia stacja przygotowała specjalne wydanie programu „Gwiazdy prezentują”, w którym zaprezentowane zostaną utwory artystów występujących podczas tegorocznego finału WOŚP.

W cyklu „12 najlepszych...” zobaczymy najgorętsze hity na karnawał, młodych artystów, których warto znać, najpiękniejsze biusty polskiej muzyki oraz najlepsze grupy lat 90. Program można oglądać w niedziele o 23:00, piątki o 11:00 i soboty o 18:00.

Kino Polska Muzyka nie zapomni o urodzinach ulubionych artystów swoich widzów. 18 stycznia - okazji urodzin Janusza Panasewicza, lidera Lady Pank i 26 stycznia - w dniu urodzin Jacka Stachurskyego stacja zaprosi widzów na godzinne programy poświęcone twórczości tych artystów. Oba o godz. 22:00.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ