AKTUALNOŚCI

Kortowiada - największe juwenalia 18-22 maja

poniedziałek, 16 maja 2016

Kino Polska Muzyka zaprasza na największą imprezę studencką - Kortowiadę, którą odbędzie się w dniach 18-22 maja w Olsztynie! Nie zabraknie przede wszystkim dobrej muzyki. Wystąpią m.in. Enej, Lady Pank, Golec uOrkiestra, O.S.T.R., Grubson, Akcent, Hey, Luxtorpeda 

Kortowiada to największa impreza studencka w Polsce. W tym roku odbędzie się już jej 57 edycja. Tak, jak ma to miejsce co roku, podczas imprezy zapewnionych będzie pięć dni wspaniałej zabawy. W licznych koncertach i imprezach wezmą udział zarówno studenci i mieszkańcy Olsztyna, jak i osoby zjeżdżające się na to niesamowite widowisko z całej Polski. Ich liczba często przekracza 100 tys. uczestników dziennie. O sile i renomie tego święta żaków świadczą zdobyte w ostatnim czasie wyróżnienia:

  • Pro Juvenes – najlepsze Juwenalia 2014
  • Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur 2013.

Kortowiada swoją nazwę zawdzięcza jedynemu i najpiękniejszemu kampusowi w tej części Europy. Podczas juwenaliów wszystkie imprezy odbywają się w olsztyńskiej dzielnicy studenckiej - Kortowie, co pozwala na utrzymanie unikalnego charakteru imprezy. To właśnie od nazwy tej dzielnicy pochodzi rozpoznawana w całej Polsce marka - Kortowiada. Na 5 scenach przez cały czas trwania imprezy występuje około 50 artystów. Najwięksi z nich zagrają na głównej scenie mieszczącej się na Górce Kortowskiej. W tym roku będą to między innymi: Enej, Lady Pank, Golec uOrkiestra, O.S.T.R., Grubson, Akcent, Hey, Luxtorpeda oraz zagraniczny headliner - Remady & Manu-L.

Studenci poza koncertami organizują kilkadziesiąt innych wydarzeń, a najważniejsze z nich, to: największa impreza typu Silent Party w Polsce, darmowa strefa ze skokami bungee, czy też Kortofest - jedyny w Polsce plebiscyt dla młodych kapel, gwarantujący nagrody o tak dużej wartości.

Szczegóły na:

http://kortowiada.pl/

https://www.facebook.com/juwenaliaolsztynskie

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ