AKTUALNOŚCI

Kult "Wstyd" premiera 14 października

wtorek, 11 października 2016

14 października do sklepów trafi nowa płyta zespołu KULT „ WSTYD”. Nowy album to obraz polskiej rzeczywistości, widzianej oczami Kazika Staszewskiego.

Materiał na płytę powstał w studio Wojciecha Jabłońskiego w warszawskiej Proximie. Jest on odpowiedzialny za realizację i brzmienie "Wstydu".

Tytuł nowej płyty Kultu, został wyjaśniony przez Kazika Staszewskiego w wywiadzie dla pisma Teraz Rock: „Ułatwimy w ten sposób pracę niektórym krytykom.”

To pierwszy od ponad 3 lat studyjny album Kultu. Na krążku znalazły się utwory zawierające społeczne odniesienia, ale też barwne, muzyczne opowieści, takie jak singiel i teledysk promujący płytę – "Madryt".

Teledysk ze specjalnym udziałem Mirosława Zbrojewicza ukazał się w sieci 14 września.

Aktor wciela się w rolę typowego macho zainteresowanego parą kobiet, żyjących za ścianą. Za reżyserię odpowiedzialny jest Sławek Pietrzak. Kompozycja pod tytułem "Madryt" została ciepło przyjęta przez fanów grupy, a sam teledysk został doceniony za świetne zdjęcia i ciekawą fabułę.

"Wstyd" został wydany nakładem SP Records.Patronat medialny nad płytą objęła telewizja Kino Polska Muzyka. 


Tracklista:

1. Jeśli będziesz tam
2. Madryt
3. To nie jest kraj dla starszych ludzi
4. Wstyd
5. Cisza nocna
6. Dwururka
7. Bezbronni w furii
8. Odejdę
9. To nie jest zbrodnia
10. Pęknięty dom część 1
11. Pęknięty dom część 2
12. Apokalipsa

 

Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. „ Polska , "Baranek", "12 groszy", "Do Ani", "Gdy nie ma dzieci", czy "Dziewczyna bez zęba na przedzie" ,  to jedynie kilka utworów, które zna każdy.

Ostatni album  Kultu  "Prosto" wydany w 2013 roku pokrył się platyną.

 

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ