AKTUALNOŚCI

Nowy album Aniu Jurksztowicz

środa, 10 października 2018

„O miłości, ptakach i złych chłopakach”, taki tytuł nosi najnowszy album Anny Jurksztowicz, którego premiera odbyła się 9 października. 

W przygotowaniu płyty brali udział: Grzesiek Stasiuk – producent muzyczny, pianista i aranżer, były klawiszowiec w zespole „Psychodancing”, Michał Zabłocki – autor tekstów, które pojawiły się na krążku oraz Andrzej Bonarek – kompozytor wszystkich piosenek na płycie, obecnie szef muzyczny Małopolskiego Ogrodu Sztuk.

Piosenkarka zaznacza, że płyta jest przede wszystkim bardzo kobieca. - Zabłocki stworzył coś na wzór „concept albumu” -  opowiedział historie skupione (a jakże!) wokół spraw damsko-męskich, składające się w  jedną spójną całość. Tytuł płyty zdradza, że nie są to koniecznie historie szczęśliwe. Co mnie szczególnie uderzyło u Michała, to znajomość natury kobiecej. Groźny typ! Gdyby był psychologiem, kobiety by waliły do niego drzwiami i oknami. 

- Muzyka jest do słuchania, ciężko o niej mówić. Na starcie dostałam od producenta wykonawczego kompozycje w wersji minimalistycznej, zarys wizji całości oraz pierwsze pomysły Grzesia. A potem spędziliśmy długie godziny na słuchaniu przeróżnej muzyki i rozmowach. A w przerwach rozmawialiśmy i słuchaliśmy muzyki - dodaje Anna Jurksztowicz.

- Kompozycje Andrzeja są tak bogate i plastyczne, że stwarzały wiele możliwości interpretacji. Szukaliśmy zatem takich, które dadzą najlepszą możliwość oddania treści tekstów Michała i – nie ukrywam – będą najlepsze dla mnie. 

- Postawiliśmy sobie jeden warunek – każdy utwór będzie można zatańczyć w jakikolwiek bądź sposób. Ale proszę się nie martwić, Jurksztowicz nie „poszła w dens”. Mamy tam cały „katalog tańców inteligentnych”. Zresztą sami sobie zatańczycie! Będzie różnorodnie: kolorowo i szaro, ulotnie i zalotnie, do śmiechu i do łez.

Track lista

1.       Kogo Zechcę Tego Mam

2.       Popieprzona

3.       Ty Baba Ja Chłop

4.       Mój Książe

5.       Bujamy Się (Po Słowie Słowo)

6.       Nigdy W Życiu Nic Na Siłę

7.       Sto Papug

8.       Zamienię Się Na Los (SOS)

9.       Deklinacje

10.   Oskarżam Cię

11.   Przez Drogi

12.   Błąd

13.   Titanic

14.   Tylko Luz

15.   Będę Miała Dom

Anna Jurksztowicz, znana od wielu lat w całej Polsce piosenkarka i producentka muzyczna, która swoim stylem zachwyca zarówno entuzjastów jazzu, ale także popu, funky i bluesa. Na scenie aktywna od 16 roku życia. Reprezentowała Polskę na festiwalach w całym świecie.

Na przełomie lat 80. i 90. wzięła udział w serii koncertów Dyskoteka Pana Jacka, organizowanym przez Jacka Cygana. Nagrała piosenki do wielu filmów i seriali TV, takich jak „Kingsajz”, „W Pustyni i w Puszczy”, „ Kubuś i Hefalumpy”, „Na dobre i na złe” „Ranczo”. Anna Jurksztowicz na swoim koncie ma 9 albumów oraz single, które są bardzo aktualne do dziś. Takimi singlami są “Hey Man!” ,  “Stan Pogody” czy „Zmysły”.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ