AKTUALNOŚCI

„Kierunek: Jarocin” w Kino Polska Muzyka

środa, 6 czerwca 2012

Podziel się na Facebooku

W czerwcowe środy Kino Polska Muzyka obiera 'Kierunek: Jarocin' - w nowym cyklu muzyczno-filmowym poświęconym legendarnemu festiwalowi. Kolejne materiały na ten temat możemy oglądać co tydzień w środę o 22:00.

Dla widzów Kino Polska Muzyka 'Kierunek: Jarocin' będzie dobrym przygotowaniem do tegorocznego festiwalu który stacja objęła patronatem.

6 czerwca otwiera go dokument Rafała Żurka pt. 'Skansen'. Film powstał w roku 2005 kiedy na reaktywowanym festiwalu spotkały się dwie generacje: zbuntowana młodzież z lat 80-tych dla której Jarocin był doświadczeniem pokoleniowym oraz ich nastoletni następcy. Co te pokolenia łączy? I czy w dzisiejszym Jarocinie da się przywrócić klimat sprzed lat? 'Skansen' jest próbą odpowiedzi na te pytania.

Tydzień później w środę 13 czerwca Kino Polska Muzyka pokaże 'Jarocin ‘82' - dokumentalny portret młodych punkrockowców na przykładzie grupy SS-20. W historii zespołu tamten festiwal okazał się przełomowy: muzycy zostali zmuszeni do zmiany nazwy. Wcześniejszą władze uznały za niecenzuralną: SS-20 były to jądrowe rakiety balistyczne wycelowane przez ZSRR w państwa NATO. W efekcie zamiast rakiet pojawił się Dezerter.

Również 13 czerwca w filmową opowieść o festiwalu wpisze się zespół który jest bohaterem dokumentu 'KSU. Legenda Bieszczad. Legenda rocka'.

20 czerwca obraz Jarocina uzupełni 'Fala' - pełnometrażowy dokument Piotra Łazarkiewicza w którym zarejestrowano festiwal z 1985 roku. O fenomenie imprezy mówią tu przed kamerą ówczesne władze miasta przedstawiciele organizacji społecznych i młodzi ludzie dla których jest ona przestrzenią wolności. Na zakończenie cyklu 27 czerwca zobaczymy film 'Koncert' z 1982 roku.

'Kierunek: Jarocin' w Kino Polska Muzyka od 6 czerwca w każdą środę o 22:00.

/dat/aktualnosci/000000/000000052/images/8caf419883b1860.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ