AKTUALNOŚCI

WAGLEWSKI FISZ EMADE 'MATKA

środa, 6 listopada 2013
BÓG'

Po 5-ciu latach od wydania platynowej 'Męskiej Muzyki' z nowym albumem powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Płyta 'Matka Syn Bóg' ukazała się 25 października. Zaledwie parę dni po premierze 'Matka Syn Bóg' zajęła pierwsze miejsce na liście sprzedaży iTunes trzecie miejsce na liście bestsellerów Empik.com a promujący album singiel 'Ojciec' trafił na 1. miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Waglewski Fisz Emade - Matka Syn Bóg

Album 'Matka Syn Bóg' powstawał od kwietnia do sierpnia 2013. Jego producentem muzycznym jest Emade który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego.

Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala - wibrafon (Mitch&Mitch) wokalistka duetu Rebeka - Iwona Skwarek Mariusz Obijalski - fortepian (Tworzywo Natu) i Stefan Wesołowski - instrumenty smyczkowe.

Waglewski Fisz Emade - Matka Syn Bóg

Wojciech Waglewski o płycie: 'Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie... zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem powstał zespół Waglewski Fisz Emade... W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu że to najbardziej osobisty najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to czego dokonaliśmy do tej pory...'.

 

Dystrybucja: Agora SA

TRASA KONCERTOWA 'MATKA SYN BÓG'

08.11 Kęty - Dom Kultury
10.11 Sopot - Sfinks
13.11 Lublin - Teatr Stary
20.11 Kraków - Rotunda
25.11 Chorzów - Teatr Rozrywki
26.11 Poznań - CK Zamek
27.11 Toruń - Lizard King
28.11 Wrocław - Alibi
29.11 Warszawa - Teatr Dramatyczny
30.11 Łódź - Scenografia

/dat/aktualnosci/000000/000000093/images/1c13f1ef4dfe349.jpg )
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ