AKTUALNOŚCI

„Big-beat” Marek Karewicz

poniedziałek, 7 kwietnia 2014

2 kwietnia 2014 r. odbyła się premiera 'Big-beatu' - książki obok której nie będzie można przejść obojętnie! Marek Karewicz - człowiek legenda - dzieli się z Marcinem Jacobsonem swoimi wspomnieniami które ujmują szczerością bawią humorem i zaskakują bezpośredniością. Udostępnia też bogatą kolekcję fotografii upamiętniających polską estradę lat 60. i 70. 'Big-beat' pozwoli przenieść się w czasie i poczuć na nowo specyficzną atmosferę tamtego szalonego okresu.

Big Beat

'Big-beat' to zbiór wspomnień Marka Karewicza jednej z najbarwniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości naszej powojennej sceny muzycznej okraszone kilkuset zdjęciami z jego archiwum. Z opowieści Karewicza można się dowiedzieć jak funkcjonowała polska estrada w latach 60.i 70. ubiegłego wieku. Książkę czyta się jednym tchem ponieważ Karewicz - wspaniały gawędziarz - ma dar opowiadania. Jego historie z życia gwiazd rodzącego się w Polsce rock''n''rolla są pełne życia humoru a czytelnik znajdzie w nich mnóstwo wcześniej niepublikowanych informacji dotyczących najważniejszych wydarzeń i postaci tamtych czasów. Co najważniejsze nie są to tylko pochwały Karewicz dzieli się z czytelnikami obserwacjami i komentarzami często kontrowersyjnymi. To przezabawna a zarazem fascynująca opowieść o tym jak w czasach absurdu i zniewolenia hartowała się polska estrada i kim byli z bliska ludzie których przeboje pamiętamy po dzień dzisiejszy.

Big Beat

Na kolejnych stronach 'Big-beatu' znajdziecie opowieści o Czesławie Niemenie Karin Stanek Marku Grechucie Kasi Sobczyk Krzysztofie Klenczonie Helenie Majdaniec Tadeuszu Nalepie Adrianie Rusowicz Józefie Skrzeku Stanie Borysie Wojciechu Gąssowskim Franciszku Walickim a nawet o Karolu Wojtyle i biskupie Macharskim. Karewicz opisuje też kulisy funkcjonowania wielu zespołów m.in.: SBB Czerwone Gitary Czerwono- i Niebiesko- Czarni Breakout Skaldowie Budka Suflera No To Co Klan czy Test.

Informacja o autorach:

Marek Karewicz - jeden z najbardziej znanych w Europie fotografików muzycznych ale też ceniony konferansjer dziennikarz i bon vivant przez pół wieku brylujący na festiwalach imprezach muzycznych i warszawskich salonach. Karierę zaczynał w połowie lat 50. był więc czynnym uczestnikiem narodzin polskiego jazzu rocka (big-beatu) i w ogóle tzw. show biznesu. Sam mówi że z wielkich świata jazzu nie udało mu się sfotografować jedynie Louisa Armstronga ale za to pił wódkę z Rolling Stonesami... Karewicz ma na swym koncie doskonały wsparty autorskimi anegdotkami album fotograficzny 'This Is Jazz' oraz napisany wspólnie z Tomaszem Dominikiem tomik wspomnień 'Moja Warszawka lat 60-tych'.

Marcin Jacobson należy do najbardziej znanych animatorów polskiej sceny muzycznej. Współtworzył ruch Muzyka Młodej Generacji i festiwal w Jarocinie. Był menedżerem grup: Dżem TSA Krzak Proletaryat String Connection WU.HAE

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ