AKTUALNOŚCI

Katarzyna Groniec ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej

wtorek, 1 września 2015

18 września 2015 roku, nakładem Warner Music Poland i pod patronatem Kino Polska Muzyka, ukaże się album Katarzyny Groniec ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Na dwupłytowy album złożą się CD i DVD. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo będzie utwór pt. „Króliczek”, znany do tej pory w wykonaniu Skaldów. 

Nie planowałam.

Piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewałam sporadycznie. Od czasu do czasu. Jak mnie ktoś zaprosił. Ale nie pałałam. W zasadzie od początku, od „ Sztucznego miodu“. Nie pałałam. Byłam młoda. I choć zawsze lubiłam smutne piosenki, te konkretne działały mi na nerwy. Bo czułam bezradność opisywanych kobiet. A za wszelką cenę nie chciałam być jedną z nich. Wtedy jeszcze wydawało mi się, że trzeba w stu procentach utożsamiać się z podmiotem lirycznym. Jedyną piosenką, którą czułam każdym porem skóry, prawie od oseska, była „ Uciekaj moje serce“ . Jedyna do której pałałam. Potem dorosłam. Potem dorosłam po raz drugi. I trzeci. W międzyczasie zaśpiewałam jeszcze kilka piosenek Osieckiej. Do niektórych zapałałam. Niektóre śpiewałam wbrew sobie.

Potem zadzwoniła Agata Passent.

Wybór piosenek, po raz pierwszy, uzależniłam od muzyki. Musiała udźwignąć zmiany. I stał się mały cud. Cudek. Te piosenki, które zabrzmiały w nowych aranżacjach, ułożyły się w historię życia. Ta historia nie zmieściła się w całości na płycie CD, ale na DVD – tak. – mówi Artystka.

Projekt wspierają m.in. Magda Umer, Agata Passent i Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej

Kasia jest chyba w jakimś apogeum artystycznym. Wybitna, osobna artystka. Wszystko mi się podobało - to co śpiewała i to jak śpiewała (…)

Magda Umer

Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne… Czy to dobrze czy źle? Groniec śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy.

Agata Passent

Lista utworów:

CD

1. Deus ex machina

2. Kokaina

3. Piosenka o życiu ptasim ( kolaż piosenek na podstawie utworu "Piosenka o życiu ptasim", "Nie ma jak pompa", "Małgośka", "Wariatka tańczy", "Sing, sing")

4. Uciekaj moje serce

5. Nie zabijaj mnie powoli

6. Rodzi się ptak (opracowanie utworu "Rodzi się ptak" z muzyką Adama Sławińskiego)

7. Nim wstanie dzień

8. Ja nie chcę spać

9. ZOO

10. Parademarsz

11. Króliczek

12. Chodzi o to, żeby nie być idiotą

DVD

1. Wielka woda

2. Deus ex machina

3. Dzikuska

4. Kokaina

5. Piosenka o życiu ptasim ( kolaż piosenek na podstawie utworu "Piosenka o życiu ptasim", "Nie ma jak pompa", "Małgośka", "Wariatka tańczy", "Sing, sing")

6. Uciekaj moje serce

7. Nie zabijaj mnie powoli

8. Rodzi się ptak (opracowanie utworu "Rodzi się ptak" z muzyką Adama Sławińskiego)

9. Nim wstanie dzień

10. Ja nie chcę spać

11. ZOO

12. Danse Macabre

13. Parademarsz

14. Króliczek

15. Chodzi o to, żeby nie być idiotą

16. Na kulawej naszej barce

Katarzyna Groniec na facebooku

Warner Music Poland na facebooku

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ