AKTUALNOŚCI

Zespół LemON zaprezentuje w Stodole materiał z nowej płyty!

piątek, 28 listopada 2014

LemON

Już 2 grudnia 2014 roku w warszawskim Klubie Stodoła zagra LemON. Przed zespołem na scenie pojawią się zwycięzcy 8. edycji 'Must Be The Music. Tylko Muzyka' - zespół Besides.

- To nasz drugi koncert w Klubie Stodoła. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym bardziej że zagramy premierowy materiał z naszej drugiej płyty. Mimo że trochę się stresuję nie mogę się doczekać spotkania z naszymi fanami. Wierzę że będzie pięknie - mówi Igor Herbut lider zespołu LemON.

Drugi krążek zespołu ujrzał światło dzienne 24 listopada 2014 roku i nosi tytuł 'Scarlett' od jednego z utworów które znalazły się na płycie.

- Wiedzieliśmy od razu że to będzie Scarlett'. Napisaliśmy ten numer i stał się trochę naszym manifestem programowym. Mimo że nie grało go żadne radio ludzie na koncertach śpiewali z nami tekst. Czuliśmy że jest w nim jakaś wewnętrzna moc więc - siłami przyjaciół - nagraliśmy do niego z partyzanta teledysk w mieszkaniu koleżanki. Mimo że niewiele rozgłośni odważyło się puszczać ten numer w radiu ma prawie 15 miliona wyświetleń w internecie. To nam dodało skrzydeł i wiary w siebie w nasz materiał. Nikt nam niczego nie narzucał - wyjaśnia Igor.

Autorami wszystkich kompozycji są członkowie zespołu. To właśnie oni wzięli w swoje ręce produkcję muzyczną płyty.

- Chcieliśmy by Scarlett' nie przypominała niczego innego co już słyszeliście... żeby była w 100% nasza taka jak gramy na koncertach mocna emocjonalna utkana brzmieniowo ale melodyjna bo w końcu bądź co bądź jestem Łemkiem i melodia jest dla mnie bardzo ważna. I pokręcona harmonia. Mam to w genach - tłumaczy Igor Herbut.

Jako support na scenie wystąpi zespół Besides który w ostatnią niedzielę zwyciężył 8. edycję 'Must Be The Music. Tylko Muzyka'.

- Bardzo się cieszę że Besides zgodził się zagrać przed nami w Stodole. Ich muzyka to czysta emocja o czym będziecie mogli przekonać się sami już 2 grudnia. Zapraszam serdecznie - mówi lider zespołu LemON.

Bilety można kupić na stronie http://www.stodola.pl/shop_ticket-57262.htm#menu

O zespole LemON

LemON to zespół który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Zespół w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów zdobył platynową płytę liczne nagrody a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym prawie 300 000 fanów na Facebooku).

Fenomen zespołu polega również na tym że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny grając nietuzinkową i wymagającą muzykę. Debiutancka płyta LemONa pokryła się platyną została nagrodzona statuetką TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014 a także zdobyła nominację do Fryderyka 2013. LemON tworzy 6 muzyków o różnych korzeniach etnicznych pochodzących z różnych krańców Polski: z Przemkowa Legnicy Świebodzina Kłobucka Chełma i Sokołowa Małopolskiego.

Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka folkowej nostalgii jazzowej lekkości które zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut który śpiewał za młodu nie tylko w koncertujących za granicą zespołach ludowych ale także jako tenor w chórach a ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Za charakterystyczne słowiańskie i melancholijne brzmienie skrzypiec odpowiada Andrzej Olejnik

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ